nedeľa 17. februára 2013

Živnosť alebo s.r.o. ? Čo je pre Vás výhodnejšie?

Výber správnej formy podnikania je nevyhnutné pre úspešne podnikanie. 

Zadefinujeme si základné rozdiely medzi s.r.o. a živnosťou.
1) Ručenie za záväzky
2) Odvody do zdravotnej poisťovne
3) Odvody do sociálnej poisťovne
4) Daň z príjmu
5) Základné imanie
6) Účtovníctvo
7) Dôveryhodnosť subjektu
8) Administratívna náročnosť pred začatím podnikania
9) Náklady na založenie živnosti a s.r.o.

1) ručenie za záväzky

živnostník: ručí za záväzky celým svojím majetkom
S.r.o.:
- obmedzené ručenie
- (§ 106, Obchodný zákonník)  Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri. Plnenie za spoločnosť poskytnuté z dôvodu ručenia sa započítava na splatenie vkladu, inak môže spoločník požadovať náhradu od spoločnosti. Ak nemôže dosiahnuť túto náhradu, môže požadovať náhradu od každého z ostatných spoločníkov v rozsahu, v akom sa svojím vkladom podieľa na základnom imaní spoločnosti.
- Hodnota základného imania spoločnosti musí byť aspoň 5 000 EUR.
Záver: Ručenie v s.r.o. je obmedzené do výšky maximálne základného imania, čo predstavuje výhodu s.r.o.

Sme účtovnícka firma EKON - perfekt s.r.o.. Poskytujeme komplexné vedenie účtovníctva a poradenstvo. Organizujme školenia, ktorého predmetom je aj výber správnej formy podnikania.
Viac informácií o vedení účtovniíctva nájdete vedenie účtovníctva
Viac informácií o školeniach nájdete ako úspešne podnikať

1 komentár:

  1. Moje svedectvo Ahojte všetci. Som tu, aby som potvrdil, ako som dostal pôžičku od pána Benjamina po tom, čo som niekoľkokrát požiadal od rôznych požičiavateľov pôžičiek, ktorí sľúbili pomoc, ale nikdy mi pôžičku nedali. Kým ma môj priateľ nepriblížil pánovi Benjaminovi Leeovi, sľúbil mi pomoc a skutočne urobil, čo sľúbil, bez akejkoľvek formy omeškania. Nikdy som si nemyslel, že stále existujú spoľahlivé pôžičky na pôžičky, až kým sa nestretnem s pánom Benjaminom Lee, ktorý s tým skutočne pomohol pôžičku a zmenilo moje presvedčenie. Neviem, či nejakým spôsobom potrebujete skutočnú a naliehavú pôžičku. Môžete sa obrátiť na pána Benjamina prostredníctvom WhatsApp + 1-989-394-3740 a jeho e-mailu: Lfdsloans@outlook.com ďakujem.

    OdpovedaťOdstrániť